Europoslanci sú známi svojimi luxusnými platmi a množstvom zaujímavých výhod. Medzi tieto výhody patrí napríklad aj vysoko nadštandardná zdravotná starostlivosť. Vďaka nej si poslanci Európskeho parlamentu užívajú veci …
… o ktorých môžu bežní smrteľníci pri štátnom zdravotníctve len snívať. Z daní sa im skladáme na rôzne masáže, prostriedky na chudnutie a dokonca aj na viagru. Europoslanci sú pritom tí poslední, ktorí by mali mať na tieto veci nárok. Vzhľadom na svoje obscénne platy totiž rozhodne nepatria medzi ľudí, ktorí by si tieto výhody nemohli dovoliť.
Viac zaujímavých faktov na tému “Europoslanci”
Europoslanci potrebujú viagru
Europoslanci by štandardne nemali mať preplácané procedúry, ktoré sú využívané na výlučne kozmetické účely. V mnohých prípadoch sa však europoslanci ľahko vynájdu a drahé úkony potom ospravedlňujú užitočnosťou z lekárskeho hľadiska. Vďaka tomu sa europoslanci „liečia“ výrobkami na chudnutie, terapiami proti starnutiu, masážami odstraňujúcimi z tela toxíny, či depiláciou chĺpkov na tvári.
A zatiaľ čo niektoré europoslankyne si za európske peniaze dali zmenšiť prsia, iní páni europoslanci si nechali predpísať viagru.
Zrejme je lepšie nevedieť, na čo ju pri výkone svojho povolania potrebujú.
Europoslanci doprajú aj rodine
Europoslanci však nie sú sebci, záleží im aj na rodinách. Škoda, že len na svojich vlastných.
Spomínanú viagru si totiž môžu dať predpísať aj synovia a manželia europoslankýň.
Poslanci EP tiež majú spolu so svojimi rodinami nárok na 21-denný pobyt v kúpeľoch. Takúto výhodu môžu čerpať každý rok, pričom za celý život môžu ísť do kúpeľov 8 krát. To by však nemal byť zásadný problém. Za 8-ročnú kariéru totiž europoslanci zarobia toľko peňazí, že pomaly môžu začať rozmýšľať aj o kúpe vlastných kúpeľov.
Čo si platia poslanci Európskeho parlamentu
Podobne ako pri zdravotníckych službách bežných smrteľníkov, aj poslanci Európskeho parlamentu si občas časť poskytnutých služieb platia sami, nikdy však nejde o viac ako tretinu celkových nákladov. Zvyšné dve až tri tretiny za nich platia daňovníci. Tu však podobnosti s bežnými ľuďmi končia.
Zatiaľ čo daňovníci musia z platov okrem daní platiť aj zdravotné poistenie, poslanci Európskeho parlamentu takúto povinnosť nemajú.
Samozrejme, ako pracovníci vo verejnom sektore by reálne europoslanci ani žiadne dane neplatili, keďže celý ich plat v skutočnosti financujú daňovníci. Vďaka tomuto oslobodeniu však majú europoslanci v čistom ešte vyššie platy, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.
1. http://web.archive.org/web/20130103090627/http://www.yourmep.org/sundaytimes6-3-11.html
2. http://www.express.co.uk/posts/view/233035/Scandal-of-EU-medical-perks/
3. http://www.healthexpress.co.uk/news/mep-viagra-allowances-634.html
Niektorí europoslanci si z tej Viagri dajú ráno len polovicu a potom celý deň pod*ebávajú 😉