Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Europarlament - vystúpenia Richarda Sulíka
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Europarlament – vystúpenia Richarda Sulíka

Vo voľbách do europarlamentu 2014 som sľúbil svojim voličom, že ich budem pravidelne informovať o aktivitách v europarlamente a svoj sľub plním. V tejto rubrike nájdete vystúpenia, vyhlásenia či správy o mojej činnosti z Európskeho parlamantu v Bruseli a Štrasburgu, ako aj moje postrehy, o ktoré sa podelím iba s Vami a iba tu. Budem tak robiť vždy, keď na to bude vhodná príležitosť, ale hlavne ak bude o čom písať, v snahe poskytnúť Vám iba hodnotné informácie.

Boj proti byrokracii, reguláciám a korupcii Európskej únie

Hlavnými témami mojich aktivít bude BRKO – boj proti byrokracii, reguláciám, korupcii a ochrana slovenských záujmov.

V súčasnosti v rámci europarlamentu pôsobím vo Výbore pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa (Committee on the Internal Market and Consumer Protection  – IMCO) a ako náhradník vo Výbore pre kontrolu rozpočtu (Committee on Budgetary Control – CONT), pod ktorý spadá i Európsky úrad pre boj proti podvodom, známejší pod skratkou OLAF (The European Anti-fraud Office).

Europarlamentné skupiny

Aktívne tiež participujem vo viacerých tzv. “Europarlamentných pracovných skupinách” (European Parliament Working Groups), ktoré budú rovnako napĺňať môj cieľ zníženia byrokracie, regulácie a korupcie v Európskej únii, ako aj zvýšenia ochrany slovenských záujmov.

Príkladom je moje členstvo v skupine Single Seat (Single Seat Steering Group). Jej cieľom je, aby mal europarlament iba jedno sídlo a ušetrili sa tak stovky miliónov eur daňových poplatníkov Európskej únie.

Vystupovanie europoslancov v národných parlamentoch

Jednou z mojich ďalších rozbehnutých iniciatív je, aby mohli europoslanci vystupovať na pôde svojich národných parlamentov. Iba tak totiž môžeme zvýšiť dôveryhodnosť europarlamentu.

Vaše dotazy a pripomienky sú vítané

Vaše dotazy a pripomienky uvítam priamo na e-mailovej adrese richard@oldweb-sulik.sk. Odpoviem Vám osobne. V prípade vyťaženosti Vás prosím o chvíľu strpenia. V zložitejších prípadoch ma neváhajte kontaktovať na mojej bruselskej adrese richard.sulik@europarl.eu alebo richard.sulik-office@europarl.europa.eu.