Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Euro v 60 sekundách - Európska únia
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Euro v 60 sekundách

Vážený návštevník,
kategória „Euro v 60 sekundách“ je venovaná všetkým Vám, ktorí sa zaujímate o dianie v EÚ, ktorej sme súčasťou. Motiváciou pre vytvorenie tejto kategórie ste práve vy, ľudia bažiaci po vysvetlení základných pojmov súvisiacich so vznikom EÚ ako napríklad Maastrichtská zmluva, až po pojmy týkajúce sa Európskej únie, Hospodárskej a menovej únie, eurozóny alebo eurosystému a ďalších tém. Viac.

Čo je euroval

Čo je euroval? Euroval je systém, ktorý by mal chrániť krajiny pred vysokými úrokmi, ktorý by mal zabezpečiť, aby sa vedeli krajiny financovať. Toľko oficiálne … Viac.

Účasť Slovenska v eurovaloch

Účasť Slovenska v eurovaloch – Slovensko sa zúčastnilo obidvoch eurovalov (eurovalu 1 aj eurovalu 2), i keď je to pre krajinu ako je Slovensko mimoriadne nevýhodné. Pre … Viac.

Ako funguje euroval

Ako funguje euroval? Euroval je na to, aby poskytol peniaze, poskytol financie krajinám, ktoré si ich nedokážu požičať na finančných trhoch. Voči eurovalu sa zaručili … Viac.

Aké máme eurovaly | Dočasný euroval (euroval 1), Trvalý euroval (euroval 2)

Máme dočasný euroval a máme trvalý euroval – tiež známe ako euroval 1 a euroval 2. Ten dočasný euroval vznikol v júni 2010 a dočasný je preto, že … Viac.

Aké sú záväzky Slovenska v eurovaloch

Aké sú záväzky Slovenska v eurovaloch? Keď vznikol dočasný euroval, tak ten prvotný záväzok Slovenska bol 4,4 miliardy eur a v októbri 2011 bol tento záväzok Slovenska zvýšený … Viac.

Čo je to eurozóna

Hľadáte odpoveď na otázku – Čo je to eurozóna? Eurozóna je združenie sedemnástich krajín Európskej únie. Európska únia má celkovo dvadsaťsedem krajín a a z nich sedemnásť krajín … Viac.

Rozhodovanie v ECB (Európska centrálna banka)

Zaujímalo by vás ako sa rozhoduje v ECB? Rozhodovanie v ECB – Európskej centrálnej banke je spravené veľmi zvláštne, až človek by nechcel veriť, že toto … Viac.

Európska centrálna banka – ECB

Európska centrálna banka – ECB vznikla ako emisná banka pre krajiny eurozóny a táto ECB vydáva euro. Tým, že sedemnásť krajín prijalo spoločnú menu euro, tak … Viac.