Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Nehorázne plytvanie dotácií z eurofondov | Kuriozity z EÚ
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Dotácie z eurofondov boli použité na 25-násobne predražené videá

Dotácie z eurofondov boli opäť využité mimoriadne neefektívne. Štát vynaložil v roku 2008 až 7,5 milióna korún (249 tisíc eur) na skrátenie a dabing českých videí do slovenčiny. Videá za dotácie z eurofondov mali byť …

Neefektívne dotácie z eurofondov

… predražené minimálne 25-násobne. No aj odhliadnuc od nehorázneho plytvania boli dotácie z eurofondov využité prakticky zbytočne. Je dosť ťažké si predstaviť, ako by tieto videá mohli reálne pomôcť v boji s nezamestnanosťou.

Neefektívne dotácie z eurofondov

V projekte bolo skrátených 40 českých dokumentov v dĺžke 25 až 40 minút na 12 minút. Okrem toho sa tiež predabovali z češtiny do slovenčiny a distribuovali sa do ústredia a regionálnych pobočiek úradu práce. Dotácie z eurofondov však boli podľa odborníka použité žalostne neefektívne. Daná práca by štandardne v žiadnom prípade nemala prekročiť sumu 10 000 eur.

Videá navyše nudne a sucho informujú divákov o tom, ako pracujú zástupcovia jednotlivých profesií. Suchý úradnícky jazyk a nezaujímavé spracovanie je ako vystrihnuté z dokumentárnych filmov o robotníkoch za minulého režimu.

Pravdepodobne nepôjde o náhodu.

Podobne ako komunisti aj Európska únia zaujíma k zamestnávaniu ľudí absolútne nesprávny prístup. Namiesto toho, aby o potrebnosti jednotlivých zamestnaní rozhodol trh, Európska únia vynakladá na rôzne absurdné programy zamestnanosti dotácie z eurofondov. A tie sú dôvodom vysokých daní pre firmy, ktoré bránia vytváraniu potrebných a udržateľných pracovných miest.

Takto štát nakladá s dotáciami z eurofondov

249 tisíc eur na skrátenie a dabing 40 českých videí do slovenčiny v dĺžke 25 až 40 minút na 12 minút (viď dole). Daná práca by však nemala prekročiť sumu 10 000 eur.

Zdroj
1. http://www.sme.sk/c/6919537/stat-nudne-videa-preplatil-mozno-az-25-nasobne.html#ixzz2gj2tEALG

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.