Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Cristiano Ronaldo a futbalový tím ECB | Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Cristiano Ronaldo ručí za pôžičky ECB

Cristiano Ronaldo sa vďaka politike ECB ocitol v novej pozícii – je z neho bankový kolaterál. Môže za to znižovanie nárokov na pôžičky, vďaka ktorému banky ručia v niektorých prípadoch naozaj bizarnými …

Cristiano Ronaldo kolaterál ECB
… aktívami. V prípade španielskej sporiteľne Bankia je to napríklad ručenie za úver Realu Madrid na kúpu Cristiana Ronalda.

Futbalový tím ECB?

V prípade, že by boli  Real Madrid aj Bankia nesolventní, Cristiano Ronaldo by prešiel do vlastníctva ECB. Toto nie je len nepodložená predstava, takýto scenár je reálne možný, keďže futbalové tímy si často kupujú hráčov na dlh a mnohé banky, ktoré im to umožňovali, sa dostávajú do problémov. Okrem Cristiana Ronalda tvoria kolaterál ECB aj ďalší futbalisti, medzi nimi aj známy reprezentant Brazílie Kaká.

Naši futbaloví reprezentanti po boku Cristiana Ronalda?

Stránka finweb.hnonline.sk vo svojom článku špekuluje, že v prípade ďalšieho znižovania nárokov na záruky nie je vylúčené, že za pôžičky od ECB budú ručiť aj naši futbaloví reprezentanti. Tí by tak mohli tvoriť vlastný futbalový tím Európskej centrálnej banky, v ktorom by stáli aj po boku Cristiana Ronalda.

Kredit/zdroj:
1. http://www.presseurop.eu/en/content/news-brief/796481-ronaldo-s-new-position-
bank-collateral

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.