Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Články o Eurovale - Európska únia
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Články o Eurovale

Dočasný euroval – Európsky finančný stabilizačný nástroj (EFSF)
Dočasný euroval je pojem zaužívaný pre Európsky finančný stabilizačný nástroj (European Financial Stability Facility) alebo EFSF. Vznikol v roku 2010 ako dočasný medzivládny nástroj založený na úverových garanciách Medzinárodného menového fondu (MMF). Viac.

Ďalšia pomoc Grécku | Gréci vedia ako nato

Pred vyše tromi rokmi schválili štáty eurozóny prvý záchranný balíček pre Grécko. Slovensko sa vďaka SaS tohto „zachraňovania“ nezúčastnilo a to najmä z týchto dvoch dôvodov: Po … Viac.

ESM | Trvalý euroval bude môcť zachraňovať banky

Trvalý euroval (ESM) bude môcť odteraz oficiálne zachraňovať banky. Na štvrtkovom stretnutí to dohodli ministri financií eurozóny. Pri záchrane bánk cez trvalý euroval budú dané … Viac.

Čo je euroval

Čo je euroval? Euroval je systém, ktorý by mal chrániť krajiny pred vysokými úrokmi, ktorý by mal zabezpečiť, aby sa vedeli krajiny financovať. Toľko oficiálne … Viac.

Účasť Slovenska v eurovaloch

Účasť Slovenska v eurovaloch – Slovensko sa zúčastnilo obidvoch eurovalov (eurovalu 1 aj eurovalu 2), i keď je to pre krajinu ako je Slovensko mimoriadne nevýhodné. Pre … Viac.

Ako funguje euroval

Ako funguje euroval? Euroval je na to, aby poskytol peniaze, poskytol financie krajinám, ktoré si ich nedokážu požičať na finančných trhoch. Voči eurovalu sa zaručili … Viac.

Aké máme eurovaly | Dočasný euroval (euroval 1), Trvalý euroval (euroval 2)

Máme dočasný euroval a máme trvalý euroval – tiež známe ako euroval 1 a euroval 2. Ten dočasný euroval vznikol v júni 2010 a dočasný je preto, že … Viac.

Aké sú záväzky Slovenska v eurovaloch

Aké sú záväzky Slovenska v eurovaloch? Keď vznikol dočasný euroval, tak ten prvotný záväzok Slovenska bol 4,4 miliardy eur a v októbri 2011 bol tento záväzok Slovenska zvýšený … Viac.

Euroval 1 | NRSR Richard Sulík: Pôžička Grécku

Richard Sulík o eurovale 1: Vlastné peniaze by do Grécka žiaden z poslancov neposlal! Vystúpenie Richarda Sulíka v júlovej rozprave NR SR k pôžičke z … Viac.

Záchrana 2.0 | Angela Merkelová sa rozhodla, že Grécko bude zachránené

Tak Mutti (Angela Merkelová) predsa len našla spoločnú reč s „misió olánd“ a ide sa ďalej zachraňovať. Ale nie tak trochársky ako doteraz, že sa … Viac.

Druhý záchranný balíček | Grécko potrebuje opäť čas

Centrálny predpoklad druhého záchranného balíka bol, že Grécko zníži svoje dlhy do roku 2020 na 120,5 percenta. Týmto by síce bolo (spolu s Talianskom) naďalej … Viac.