Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Články o ECB - Európska únia
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Články o ECB

Úvod – ECB (Európska centrálna banka).
Úvodný článok „ Európska centrálna banka v kocke“ obsahuje najdôležitejšie informácie týkajúce sa Európskeho systému centrálnych bánk (ESCB), vysvetľuje pojem eurosystém a objasňuje dôvody vzniku … Viac.

Pozor! Európska centrálna banka likviduje Euro | Ako si ochrániť peniaze

Od včera vykupuje Európska centrálna banka (ECB) dlhopisy členských krajín a to v hodnote 60 miliárd eur. Mesačne a minimálne do septembra 2016! To znamená, že najbližších 19 … Viac.

Nová budova ECB bola drahšia, ECB prekvapila inflácia

Stará budova ECB už mala byť nedostatočná, a tak Európska centrálna banka stavia novú. Pri jej výstavbe však nastala jedna kuriózna situácia. Nová budova ECB bude … Viac.

Výkup štátnych dlhopisov: ECB priznala porušovanie pravidiel

Dnes a zajtra dôjde na nemeckom ústavnom súde v Karlsruhe k vypočutiu centrálnych aktérov vo veci „Zachraňovania Eura“. Konečné rozhodnutie síce nepadne, no vypočutie je veľmi dôležité, lebo … Viac.

Európska centrálna banka varuje pred bankovou krízou

Európska centrálna banka v stredu varovala pred hrozbou bankovej krízy. Za ňu môže spomaľujúca sa ekonomika eurozóny, ako aj nárast zlých pôžičiek. Podľa ECB recesia sťažuje … Viac.

ECB zastavila úsporné opatrenia v EÚ

ECB nechtiac zastavuje v EÚ úsporné opatrenia. Pri svojej politike sa totiž kruto prerátala, keď podporila problémové krajiny, ktoré tak mali dostať na úsporné opatrenia viac … Viac.

ECB znížila úrokovú mieru, čím podporuje súčasné problémy

ECB znížila kľúčovú sadzbu z 0,75% na 0,5% a sadzbu na jednodňové refinančné operácie z 1,5% na 1%. Dôvodom je slabý výkon ekonomiky eurozóny sprevádzaný nižšou infláciou. … Viac.

Rozhodovanie v ECB (Európska centrálna banka)

Zaujímalo by vás ako sa rozhoduje v ECB? Rozhodovanie v ECB – Európskej centrálnej banke je spravené veľmi zvláštne, až človek by nechcel veriť, že toto … Viac.

Európska centrálna banka – ECB

Európska centrálna banka – ECB vznikla ako emisná banka pre krajiny eurozóny a táto ECB vydáva euro. Tým, že sedemnásť krajín prijalo spoločnú menu euro, tak … Viac.

Štúdie a štatistiky ECB | Podľa ECB je Nemecko chudobnejšie ako Slovensko

Podľa štúdie a štatistík ECB, ktoré boli nedávno zverejnené, je Nemecko bohatšie (chudobnejšie?) ako Slovensko. Ako vidíme, v závislosti od interpretácie štatistík ECB možno prísť prakticky … … Viac.

Cristiano Ronaldo ručí za pôžičky ECB

Cristiano Ronaldo sa vďaka politike ECB ocitol v novej pozícii – je z neho bankový kolaterál. Môže za to znižovanie nárokov na pôžičky, vďaka ktorému banky ručia … Viac.