Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Články o EÚ a Slovensko - Európska únia
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Články o EÚ a Slovensko

Téma Slovensko v EÚ je venovaná členstvu Slovenska v Európskej únii, ako aj jednotlivým témam súvisiacim s problematikou participácie Slovenska v Európskej únii. Viac.

Richard Sulík o tom, aký bude ďalší vývoj v Grécku

Budúci vývoj v Grécku výrazným spôsobom zasiahli ostro sledované predčasné parlamentné voľby, ktoré sa konali v nedeľu 25. januára 2015. A neželaný scenár sa tak naplnil. Predčasné … Viac.

Slovensko ručí za Grécko – Akou sumou a aké riziká nám hrozia?

Nie je žiadnou novinkou, že tak ako zvyšné štáty Európskej únie, aj Slovensko ručí za Grécko. Tie peniaze sú nemalé a už teraz nám chýbajú. O tom, … Viac.

Eurogrupa: Odpustenie dlhu nebude a vystúpenie Grécka z eurozóny sa dá zvládnuť

Slovenský europoslanec a predseda strany Sloboda a Solidarita Richard Sulík vysvetľuje, prečo dnes Eurogrupa hovorí, že odpustenie dlhu nebude a vystúpenie Grécka z eurozóny sa dá zvládnuť. Richard Sulík: … Viac.

Európska únia neuznala Slovensku 413 miliónov eur z eurofondov

Európska únia Slovensku zrejme nezaplatí až 413 miliónov eur za projekty, ktoré mali byť financované z eurofondov. Dôvodom sú nezrovnalosti pri projektoch, pri ktorých Európska … Viac.

Eurofondy môžu v Bratislave priniesť viac škody ako úžitku

Eurofondy budú opäť financovať kontroverzný projekt s veľkým množstvom problémov, tento raz v Bratislave. Pôjde o predĺženie trolejbusovej trate, ktoré má prispieť k zefektívneniu dopravy. … Viac.

Eurovoľby 2014 na Slovensku – koniec idealizovania EÚ

Eurovoľby 2014 prinesú mnohé zmeny v rámci celej Európskej únie. Jednou z hlavných zmien je, že tento krát sú voľby do europarlamentu skutočne dôležité. Novozvolení … Viac.

Európska únia a spolufinancovanie eurofondov

Európska únia sa často chváli tým, že cez eurofondy financuje projekty, vďaka ktorým sa rozvíja slovenská ekonomika. Tieto eurofondy sú pre slovenských politikov “držhubným”, pre … Viac.

Eurofondy – koľko Slovensko skutočne získalo

Eurofondy majú Slovensku pomáhať, keďže za ne dostávame oveľa väčšiu hodnotu, ako platíme Európskej únii. Tak to aspoň môže vyzerať pri nekritickom prijímaní pozitívnych správ … Viac.

Eurofondy ničia našu spoločnosť (RTVS – O 5 minút 12)

Strižinec: Dobre, poďme na eurofondy. Euro-rozpočet schválený tento týždeň. Od vás pán Vážny chcem plusy európskeho rozpočtu, od pána Sulíka budem chcieť mínusy eurofondov. Takže, … Viac.

Eurofondy v Jahnátkovych Komjaticiach – drahá a nefunkčná škôlka

Eurofondy sú mnohokrát označované za zdroj príjmov politicky spriaznených osôb. Výborne to je vidieť na príklade Komjatíc, rodnej obce ministra pôdohospodárstva Ľubomíra Jahnátka. Táto malá … Viac.