Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Citáty o voľbách, Európskej únii a citáty predstaviteľov EÚ
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Citáty – voľby a Európska únia

Na tejto stránke nájdete jedny z najlepších citátov o voľbách, Európskej únii a citáty najvyšších predstaviteľov Európskej únie.

Citáty o voľbách

Je ťažké pochopiť ľudí, ktorí sa demokraticky zúčastnia volieb a referenda a potom nie sú schopní demokraticky prijať vôľu ľudu.

Jose Saramago

Citáty - voľby a Európska únia

Vojny a voľby sú priveľké a zároveň primalé na to, aby na nich z dlhodobého hľadiska záležalo. Každodenná práca – na tom záleží a to sa sčítava.

Barbara Kingsolver

Voľby by sa mali konať 16. apríla – deň po tom, ako platíme dane  z príjmu. To je jedna z mála vecí, ktoré by mohli odradiť politikov od veľkého míňania.

Thomas Sowell

Politici a plienky by mali byť vymieňané často a z rovnakého dôvodu.

José Maria de Eça de Queiroz

Voľby sú namiesto toho, aby merali kompetenciu a efektivitu kandidátov, typickými súťažami popularity. Predstavte si, že by vedecká pravda bola určovaná podľa toho, ktorý vedec je najpopulárnejší. Aby vedci uspeli, museli by byť charizmatickí a atraktívni – a ľudské poznanie by strašne trpelo.

Nathan Myhrvold

Účasť na európskych voľbách nikdy nebola veľmi vzrušujúca. Ľudia sa veľmi zaujímajú o európske otázky, no nevidia človeka, ktorý by reprezentoval Európu.

Joschka Fischer

Nemôžete hovoriť príliš veľkú pravdu príliš skoro a vyhrať voľby.

George W. Romney

Diktátori nepovoľujú voľby, ktoré by ich mohli zhodiť z trónov.

Gene Sharp

Jediní ľudia, ktorí sú viazaní volebnými sľubmi, sú voliči, ktorí im veria.

Christopher Hitchens

Problémom bolo vždy to, že dobrí ľudia nevedia, ako vyhrať voľby.

Fela Durotoye

Ľudia nikdy neklamú tak, ako po poľovačke, počas vojny alebo pred voľbami.

Otto von Bismarck

Citáty o Európskej únii

Najväčšie nebezpečenstvo pre Európsku úniu neprichádza od tých, ktorí presadzujú zmenu, ale od tých, ktorí odsudzujú nové myslenie ako kacírstvo. Vo svojej dlhej histórii mala Európa skúsenosti s mnohými  kacírmi,  pri ktorých sa nakoniec ukázalo, že mali pravdu.

David Cameron

Nie je jasné, ktorá nastávajúca katastrofa bude horšia: kolaps eura alebo transformácia Európskej únie do ekonomickej obdoby bývalého Sovietskeho zväzu.

Wilhelm Hankel

Labour (britskí ľavičiari) prešli na Európu, lebo Európa prešla na socializmus.

Roy Hattersley

Európska únia, ktorá sa priamo nezodpovedá voličom, poskytuje európskym elitám neodolateľnú možnosť získať moc na presadenie ich vlastnej vízie novej sociálne zorganizovanej Európy.

Maggie Gallagher

Ak sa zbavíme libry a prijmeme euro, zbavíme sa tiež kríz libry a jej nadhodnotení. Toto nám dá skutočnú kontrolu nad našim ekonomickým prostredím.

Chris Huhne, 2004

Skutočnosť fungovania eura ukázala absurdnosť  antieurópskeho plašenia, zatiaľ čo zvýšila hlad verejnosti po informáciách. Verejná mienka sa mení, ako ľudia vidia úspech novej meny na pevnine.

Ken Clarke

Euro spravilo pre vynútenie rozpočtovej disciplíny vo zvyšku Európy viac ako akékoľvek množstvo napomenutí z Medzinárodného menového fondu alebo OECD.

Nick Clegg, 2002

Štáty periférie dostanú dvojitú dávku toho, čo nepotrebujú – (umelo) nízke úrokové miery.

Daniel Hannan, 1998

Za každý jeden deň, o ktorý je legislatíva zdržaná, získa lobista pre svoju firmu o milión viac. Ich vlastné bonusy tiež pokračujú. Je to hra zdržiavania. O pár mesiacov viac, o rok viac, možno o dva roky. Je to hra.

Lobista pracujúci v Bruseli

Prevláda zvláštna predstava o tom, že Európa je nejaké zviera, ktoré žije v Bruseli. Celý príbeh o tom, že Brusel o niečom rozhodol, je čistá sprostosť. Každý novinár alebo politik, ktorý vám povie, že Brusel o niečom rozhodol, klame.

Spravodajca v Bruseli

Rozhodnutia sú vytvárané štátmi, reprezentovanými ich premiérmi a ministrami. Často pri diskusii o určitej téme prehrajú, inokedy zase vyhrajú. V prípade výhry hovoria: “Dokázal som to”. Ak prehrajú, tak tým, kto spravil škodu, je “Európa”. Európa nie je “vec”. Je to konferenčná miestnosť.”

Spravodajca v Bruseli

Radšej budem za vyvrheľa v Bruseli, ako by som sa mal hanbiť pred vlastnými deťmi za to, že som ich dostal do obrovských dlhov.

Richard Sulík

Slovo “Európa” som vždy nachádzal na perách tých, ktorí chceli niečo od iných bez toho, aby sa to odvážili žiadať v ich vlastnom mene.

Otto von Bismarck

Citáty najvyšších predstaviteľov Európskej únie

Keď sa situácia stáva vážnou, musíte klamať!

Jean-Claude Juncker, bývalý šéf euroskupiny

Všetci vieme čo robiť, len nevieme, ako byť znovuzvolení po tom, ako to spravíme.

Jean-Claude Juncker, bývalý šéf euroskupiny

Politickú úniu dokážeme dosiahnuť len vtedy, keď budeme mať krízu.

Wolfgang Schäuble, nemecký minister financií.

Taká špekulácia by bola vzhľadom na rozhodnutia, ktoré sme prijali minulý štvrtok, zaručeným spôsobom, ako stratiť peniaze.

Bývalý guvernér ECB Jean-Claude Trichet ohľadom tých, ktorí by vsadili na bankrot Grécka. Ak by to niekto napriek tejto rade spravil a kúpil Credit Default Swaps na grécky dlh, za 8 mesiacov by zarobil 1000%.

Ako mladý človek som stále bojoval za Spojené štáty európske. Dnes viem, že to nie je možné. Nemecko a Francúzsko nezmeníme na Kaliforniu a Floridu.

Martin Schulz, predseda Európskeho parlamentu

Máme zmluvu, ktorá nepripúšťa záchranu členského štátu inými štátmi.

Angela Merkelová, nemecká kancelárka, 28. februára 2010.  O necelé tri mesiace neskôr súhlasila so záchranou Grécka za peniaze iných krajín.

[Fond] Skončí v roku 2013. Takto sme to chceli a aj schválili. Nemôže a nedôjde k predĺženiu jeho platnosti, pretože nemá slúžiť ako dlhodobý nástroj, nakoľko vysiela nesprávne signály trhom a členským krajinám a vyvoláva nebezpečné očakávania. Vyvoláva očakávanie, že Nemecko a ostatné členské krajiny, a teda tiež daňoví poplatníci týchto krajín, akosi vstúpia do hry v čase krízy a mohli by prevziať riziko investorov.

Angela Merkelová, nemecká kancelárka, 27. októbra 2010. O niekoľko mesiacov neskôr súhlasila s vytvorením ESM, teda trvalého eurovalu.

Splatíme každý cent…

Giorgios Papandreu, bývalý grécky premiér, marec 2011. O necelý rok neskôr bolo Grécku z dlhu odpustených 100 miliárd eur.

Španielsko dosiahne svoj cieľ, deficit na úrovni 4,4%

.

Mariano Rajoy, španielsky premiér, január 2012. Výška deficitu nakoniec dosiahla 10,6% a Španielsko navyše dostalo od Európskej únie pomoc pre svoje banky vo výške 100 miliárd eur.

Grécka vláda nepožiadala o finančnú pomoc,

Herman Van Rompuy, prezident Európskej rady, na spoločnom brífingu so šéfom Európskej komisie José Manuelom Barrosom pár dní pred tým, ako bola Grécku schválená pomoc vo výške 30 miliárd eur.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.