Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Byrokracia EÚ je kritizovaná zo všetkých strán | Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Byrokracia Európskej únie sa vymkla spod kontroly

Byrokracia Európskej únie je kritizovaná zo všetkých strán. EÚ chce pomocou ďalších a ďalších nariadení prinútiť podniky, aby sa správali „správne“. Nadmerná byrokracia Európskej únie však môže mať úplne iné …

Byrokracia Európskej únie

… následky, aké by si priala. Môže spôsobiť, že niektoré podniky sem kvôli nej vôbec neprídu. Práve o tomto hovorí Joe McDevitt, šéf londýnskej pobočky obrovskej investičnej firmy PIMCO. Byrokracia EÚ sa podľa neho úplne vymkla spod kontroly.

Drastický nárast byrokracie Európskej únie

Podľa McDevitta môžu byť mimoeurópski správcovia aktív odradení nákladmi nových vĺn regulácií a môžu sa rozhodnúť nerozširovať svoje spoločnosti. Podľa neho ak by bolo v Európskej únii podobné prostredie pred 15 rokmi, PIMCO by sa v Európe nemuselo uplatniť. Ďalšia podobne veľká medzinárodná spoločnosť, ktorá sa rozhodne expandovať do Európy, bude musieť čeliť vážnym prekážkam kvôli byrokracii Európskej únie, ktorá sa vymkla spod kontroly.

Škody spôsobené byrokraciou EÚ sa nevyčísľujú

Keď sem príde nejaká firma, následne možno odhadnúť, aký vplyv má na ňu byrokracia EÚ. Ak však byrokracia spôsobí, že sem firma nepríde a súčasná firma nerozšíri svoje kapacity alebo ich zníži, či dokonca skrachuje, to sa v žiadnych štatistikách neobjaví. Skutočné náklady na byrokraciu Európskej únie teda nikdy neuvidíme.

Kredit/zdroj:
1. http://www.ft.com/intl/cms/s/0/aad0297e-b020-11e2-8d07-00144feabdc0.html#axzz2RsFeI3wo

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.