Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Aké máme eurovaly | Vysvetlené za 42 sekúnd - video | Sulik.sk
Európska únia, eurozóna, eurokríza, euroval a ECB.

Aké máme eurovaly | Dočasný euroval (euroval 1), Trvalý euroval (euroval 2)

Máme dočasný euroval a máme trvalý euroval – tiež známe ako euroval 1 a euroval 2. Ten dočasný euroval vznikol v júni 2010 a dočasný je preto, že jeho platnosť je obmedzená na tri roky. To znamená do júna 2013. Dočasný euroval teda čoskoro zanikne. Treba ešte povedať, že k jeho navýšeniu prišlo v októbri 2011.

Trvalý euroval (euroval 2)

Ten trvalý euroval vznikol v júni 2012 a ten už má neobmedzenú platnosť. Predpokladá sa, že to bude dvanásť rokov, ale skutočnosť je taká, že nikto neráta s tým, že by tento euroval niekedy skončil.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.